Agrofólie

Plastika Kritis bola prvou firmou (v roku 1983), ktorá použila technológiu výroby 3-vrstvovej fólie pre poľnohospodárske účely. 3-vrstvová fólia sa skladá z troch vrstiev, ktoré sú od seba neoddeliteľné, každá vrstva obsahuje iné aditíva a polyméry. Jednotlivé vrstvy sú kombinované tak, aby vyhovovali požadovaným parametrom. Vďaka špeciálnym aditívam, ktoré zvyšujú odolnosť fólie voči UV žiareniu vieme dnes garantovať životnosť fólie až na 60 mesiacov. Počas 35 rokov svojho pôsobenia firma získala dostatočné znalosti, skúsenosti na to, aby sa zodpovedne vedela postaviť k otázke garancie. Aj vďaka vlastnej továrni na aditíva (jediná firma na svete ktorá vyrába agrofólie s vlastnými aditívami) vie fóliu „namiešať“ tak, aby sme Vám vedeli ponúknuť fóliu, ktorá bude tou najlepšou pre Vaše potreby.

PLASTIKA KRITIS Ponuka fólií pre poľnohospodárske účely:
• Agrofólie na opláštenie fóliovníkov so zárukou 54 mesiacov a životnosťou až 96 mesiacov
• Mulčovacie netkané textílie v rôznych rozmeroch a farbách (čierna, priesvitná, hnedá, čierno-biela a stieborno-čierna)
• Zakrývacie čierno-biele fólie pre hydroponické pestovanie
• Vnútorné energetické fólie „Energy screen“

Vo všeobecnosti platí, že KRITIFIL fólie obsahujú viac UV aditív ako výrobky iných konkurenčných výrobcov. Vždy si zvážte investíciu do fólie na základe benefitu, ktorý daná fólia prináša. Vďaka jedinečným prednostiam profesionálnych fólií budú Vaše finančné výnosy rozoznateľne vyššie, preto náklady na profesionálne fólie sa vrátia už za niekoľko mesiacov, ba už aj týždňov.

Fólie sú prispôsobené pestovaniu podľa daných požiadaviek pre všetky oblasti pestovania a použitia.

Fólia KRITIFIL sa vyznačuje dlhou životnosťou, pevnosťou a vysokou priepustnosťou svetla ako voliteľnou vlastnosťou, ktorou fólia aktívne prispieva k ochrane rastlín, rastu a zlepšeniu produktivity.

Mobirise
Stabilita a sila fólií

Fólia novej generácie SUPER-HARD poskytuje dodatočnú bezpečnosť v oblastiach, kde sa môže vyskytnúť veľmi silný vietor a môžu zmierniť škodlivé účinky klimatických zmien. Pevnosť v ťahu ako aj pevnosť v prieraze sú o 50-100% vyššie. Zádrž snehu 90 kg/m².

Mobirise
Termický efekt

Kombinácia prímesi EVA a infra-červených aditív špeciálne aplikovaných vo fóliách pohlcujú infračervené žiarenie a tým znižujú teplotné straty v noci. V niektorých prípadoch až o 3-4 °C v porovnaní s obyčajnými fóliami. Predstavte si koľko stojí zvýšiť teplotu o 3-4 °C. Pri nevykurovaných fóliovníkoch tento parameter Kritifil fólií zachráni celú úrodu.

Mobirise


Priepustnosť svetla

Plastika Kritis vyrába najpriehľadnejšie fólie na trhu. Minimálna strata množstva svetla môže byť dosiahnutá iba vďaka najkvalitnejších polotovarov. Množstvo svetla vo fóliovníku je primárnym parametrom pri pestovaní akejkoľvek rastliny. Veľakrát sa mieša pojem „pálenie slnečnými lúčmi“ s množstvom svetla ktoré prechádza cez fóliu. Dnešné moderné fólie riešia tento problém pomocou difúzie svetla.

Mobirise


Rozptyl svetla

Svetelné lúče prenikajúce cez fóliu delíme na priame lúče a na lúče rozptýlené. Ľudskému oku sa zdá že fólie s týmto parametrom prepúšťajú menej svetla. Nie je to tak. PAR (fotosyntetická aktívna radiácia), ktorú rastlina prijíma je rovnaká ako pri „obyčajných“ fóliách. Väčšie množstvo rozptýlených lúčov oceníte najmä počas jari a leta v dňoch s veľkým množstvom svetla. Rozptýlením sa zmenšia tiene, zvyšuje sa rovnomerná distribúcia svetla – svetelné lúče zasahujú aj nižšie položené časti rastliny.

Mobirise


Anti-dripp fólia (s činidlom proti kvapkaniu kondenzovanej vody)

Kvapky, ktoré sa tvoria na vnútornej strane fóliovníka majú negatívny vplyv na rastliny a na podmienky pestovania. Prvoradým problémom nie je odkvapnutie kvapiek ale fakt, že kondenzovaná voda znižuje priepustnosť svetla o 15-30 %. Okrem toho zvyšuje výskyt chorôb na rastlinách. Špeciálne aditívum vďaka ktorému sa kondenzovaná voda sformuje do kvapky, steká po vnútornej strane fólie.

Mobirise


Ochladzovací efekt

Čím ďalej tým viac sú používané fólie s týmito aditívami, a to už nielen v tropických a subtropických oblastiach ale už aj na niektorých miestach v Strednej Európe. Aditívami sa menia vlastnosti fólie, vďaka nim je teplota vo fóliovníku nižšia. Používa sa v škôlkach a pri okrasných rastlinách, ktoré obľubujú tieň. Plastika Kritis ponúka fólie, ktoré odrážajú a/alebo pohlcujú lúče blízko infračerveného žiarenia (tzv. NIR). Časť svetelného spektra prináša teplotu, táto časť je pre rastlinu nepoužiteľná. 

Mobirise

Anti - zahmlievací efekt

Aby sa mohli využiť vlastnosti Antidrip fólií naplno, aj v prípade rizika zvýšenej relatívnej vlhkosti a tým spojeného rizika tvorby hmly (skoro ráno a po západe slnka), Plastika Kritis vyvinula fóliu, ktorá znižuje a preventívne pôsobí proti hmle.

Easy Website Builder