Mobirise
SVETLO

Vďaka efektívnym oblúkom a rozpätiu stĺpov 2,5 m až 3 m sú naše fóliovníky najpriehľadnejšie na trhu. Gotická podoba oblúkov (27 stupňov) umožňuje maximálny prienik svetla.

Mobirise
KAPACITA

Obrovská výška pod žľabom (až 6 m) a šírka lode až do 12,80 m poskytuje väčší objem na meter štvorcový, pričom zabezpečuje stabilnejšie a ľahšie kontrolovateľné klimatické podmienky v skleníku.

Mobirise
IZOLÁCIA

Dvojitá nafukovacia fólia bola vytvorená spoločnosťou RICHEL v roku 1978. Tepelná izolácia (úspora energie až 30 %). Dlhšia životnosť fólie.

Mobirise
ODVÁDZANIE KONDENZOVANEJ VODY

Vlhkosť a kondenzáciacia sú v našom fóliovníku úplne pod kontrolou. Vďaka úzkej spolupráce s našimi partnermi a zákazníkmi sme navrhli unikátny systém zberu kondenzovanej vody. Preto je v našom fóliovníku kvapkanie kondenzovanej vody z veľkej časti kontrolované.

Mobirise
VETRANIE

Na rýchle odvetranie sa na Richel fóliovníkoch používajú široké okná, ktoré sa otvárajú dohora. Vďaka strieške sa uhol štítu zvýši, čo zabezpečí odtekanie kondenzovanej vody bez odkvapkávania a to aj pri 15 cm otvorenom okne (počas dehumidifikácie).

Mobirise
ROBUSTNÝ OV 90

Oblúky sú vyrobené z oceľových rúr s priemerom 90 mm oválneho tvaru. Vďaka tomuto profilu používaného v súčasnosti výhradne firmou Richel, sú nové modely Richel fóliovníkov jedinečné. Sila rúry OV90 je dvakrát tak silná ako 60 mm oválna rúra vyrobená z ocele bežnej kvality a až 3 krát tak silná ako obyčajná 60 mm rúra používaná štandardne. Iba takto vieme splniť prísne očakávania normy ST/EN 13031-1

Mobirise
ŽĽAB

S cieľom zabezpečiť vyššiu odolnosť voči zaťaženiu snehom sme vytvorili žľab s rozpätím 5 m (Európsky patent) pre rovnaké zaťaženie snehom, priehyb je približne o 25 percent menej ako pri 4 m žľabe s výstužou (SOCOTEC správa č. 91/1579, zo dňa 30/05/91).

Mobirise

RICHEL KLIPOVÉ PÁSY

Fixácia fólie je riešená pomocou Richel klipových pásov na prvom a poslednom oblúku a tiež na strope. Pri otváraní vetrania je fóliový pás prerušený (opäť sú použité Richel klipy).

Mobirise
LAKOVANÝ PROFIL

Všetky povrchy obdĺžnikového, alebo štvorcového prierezu majú okrem zinkovania aj unikátny lakovaný povrch. V súčasnosti tento systém využíva iba spoločnosť Richel. Tento lakovaný povrch chráni kov proti bielej hrdzi. Vďaka tomuto lakovanému povrchu dosahuje odolnosť voči korózii úroveň niekoľkonásobne vyššiu ako pre zinkovanie Z450 a vyššie.

Mobirise
KVALITA KONŠTRUKCIÍ

Kvalita konštrukcií je nevyhnutná z hľadiska odolnosti konštrukcie voči snehu a vetru. Naše príslušenstvo a spojovacie diely sú navrhnuté a dimenzované s maximálnou starostlivosťou a sú podrobené prísnemu testovaniu v reálnych podmienkach.

No Code Website Builder